TEBE Kütüphanesi Yeniden Kullanıma Açıldı

Kütüphanemizin kullanımı Üyelik Formunu doldurarak, üyeliği onaylanmış kişiler tarafından mümkündür. Üyelik koşullarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Güncel kurallarla birlikte kütüphane, kamu sağlığını korumaya yönelik tedbirler kapsamında sadece randevulu kullanıcılara hizmet vermektedir. Üyelikleri onaylanan kullanıcılar Kütüphane Kullanımı Randevu Formunu doldurarak randevu taleplerini kütüphane sorumlularına iletir. Randevu talebi onaylanan kullanıcılara kütüphane tarafından e-posta ile bilgi verilmektedir. Onay e-postası bulunmayan kullanıcıların kütüphaneye kabulü mümkün olmayacaktır. Randevu talepleri en geç iki gün içinde mevcut oturma kapasitesine bağlı olarak sonuçlandırılır.

 

ANAMED bina girişinde tüm kullanıcıların HES sorgulaması dışında aşı kartlarını veya üzerinden 72 saat geçmemiş negatif PCR test sonuçlarını göstermeleri istenecektir. Kullanıcıların tam aşılı olmaları veya test sonuçlarının negatif olması gerekmektedir. Bu koşulu sağlayamayan kullanıcılar onaylı randevuları olsa da kütüphaneye kabul edilmeyeceklerdir.

 

Üyeler kütüphaneye her girişlerinde üyelik kartını danışmaya göstermekle yükümlüdür. Üyelik kartı kişiye özeldir. Kartın başkası tarafından kullanıldığının tespiti durumunda kullanıcının kaydı iptal edilir. Üyelerin kütüphaneye misafir getirme hakları bulunmamaktadır.

 

Kütüphane Üyeleri, çalışma alanı olarak ANAMED Kütüphanesi A Blok ve NIT Kütüphanesi’ni kullanabilirler. B Blok çalışma alanı, Koç Üniversitesi mensupları için ayrılmıştır.

 

Kütüphanenin çalışma saatleri hafta içi saat 09.00 – 18.00 arasındadır.